Stan
Nowe
Nowy traktorek Ruris Bassi z 4-biegową skrzynią biegów, jest łatwy w użyciu ze względu na precyzję zębatek w kąpieli olejowej. Potężny, 6,5-konny silnik Loncin, w który wyposażony jest traktorek Bassi, jest w stanie sprostać wszystkim wymogom zarówno terenów płaskich jak górzystych.
Sprzęgło z płytą oporową jest oddzielone od skrzyni biegów i ma swoją własną kąpiel olejową, co zwiększa siłę przyczepności przy obciążeniu. W ten sposób, istnienie oddzielnej przestrzeni, w której umieszczone jest sprzęgło, wydłuża okres przydatności płyty oporowej sprzęgła o 50 % w porównaniu z klasycznym sprzęgłem z kąpielą olejową. Celem oddzielenia oleju w skrzyni biegów, który jest gorący w wyniku pracy przekładni w oleju w sprzęgle i ma stałą temperaturę pracy w porównaniu do temperatury oleju w strefie sprzęgła, jest eliminacja ryzyka uszkodzeń oraz zapewnienie długotrwałej pracy bez konieczności wykonywania napraw.
Napęd ruchomej głowicy znajduje się w kąpieli olejowej, która zmniejsza obciążenie skrzyni biegów oraz zębatek ostrza zamontowanego na ruchomej głowicy. Ostrza zostały wyselekcjonowane specjalnie dla traktorka Ruris, mają poszczerbione zęby typu spotykanego w piłach i mogą ścinać każdy rodzaj trawy, niezależnie od struktury jej włókien.
Traktorek jest wielofunkcyjny i można na nim zamontować wiele akcesoriów: pług wirnikowy do śniegu, zamiatarkę, kosiarkę rotacyjna, glebogryzarkę, metalowe koła, pług jednoskibowy czy kopaczkę.
Podpinanie akcesoriów jest szybsze niż przy szybkim złączu, bez konieczności stosowania śrub.
Wysokość bolców jest regulowana, aby zapewnić większy komfort podczas pracy. Rotacyjne ruchy bolców są zapewnione przez samoryglujący wtyk. Traktorek Ruris Bassi z łatwością pracuje na powierzchniach powyżej 5000 m2, w sposób szybki i bezpieczny.
Model Bassi 999K MAX
Silnik: Loncin
Typ silnika: 4-suwowy
Moc silnika: 6,5 Km
Pojemność skokowa silnika: 277 cm3
Zapłon: Elektroniczny
Rozruch: Ręczny
Produkt wielofunkcyjny: Standard
Napęd główny: Przekładnia ślimakowa i Koło ślimaka
Napęd drugorzędny: Zębatki i łańcuch
Paliwo: Bezołowiowe
Pojemność zbiornika paliwa: 3L
Średnie zużycie paliwa: 0,6 l/h
Pojemność zbiornika oleju w silniku: 0,65 L
Pojemność zbiornika oleju w skrzyni biegów: 0,35 L
Biegi: dwa przednie + dwa tylne
Typ sprzęgła: Z kąpielą olejową
Szerokość ścinania: 970 mm
Typ ostrza kosiarki: profesjonalne ostrze z nożami
Akcesoria: Pełen zakres
Średnia strefa pracy: 3000 mp/h
Waga: 87 kg

UWAGI:
Do traktorka można dokupić dodatkowe akcesoria

- Glebogryzarka do traktorka jednoosiowego BASSI 999K MAX - szerokość robocza 620 mm
(62817) cena brutto: 1670,00 zł.